Arbitraż

Praktyka arbitrażowa kancelarii jest jedną z wiodących w Polsce. Od wielu lat wymieniana jest na czołowych miejscach przez międzynarodowe i polskie rankingi, w tym ranking Rzeczpospolitej, Legal 500, Chambers Europe, Chambers Global. W tej dziedzinie partnerzy są rekomendowani w rankingach Legal 500, Chambers Europe, Chambers Global, Best Lawyers® in Poland oraz Guide to the World's Leading Experts in Commercial Arbitration.

Postępowanie arbitrażowe tylko pozornie jest bardzo podobne do postępowania przed sądem państwowym.  W rzeczywistości bardzo się od niego różni, m.in. tym, że daje aktywnej stronie, znającej jego specyfikę,  nieporównanie więcej  możliwości uzyskania pozytywnego efektu. Żeby móc z tych możliwości skorzystać potrzebna jest jednak odpowiednia wiedza i doświadczenie.

Nasi eksperci łączą wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas występowania w charakterze doradców lub pełnomocników stron, z doświadczeniem wynikającym z pełnienia funkcji arbitra lub wykonywanego wcześniej zawodu sędziego. Partnerzy specjalizujący się w postępowaniach arbitrażowych są arbitrami rekomendowanymi przez szereg stałych sądów arbitrażowych, w tym największego w Polsce Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Ich doświadczenie obejmuje rozstrzyganie sporów lub doradztwo i zastępstwo w postępowaniach arbitrażowych toczących się na podstawie wielu regulaminów, w tym na podstawie regulaminu UNCITRAL, regulaminu International Chamber of Commerce (ICC), Vienna International Arbitral Centre (VIAC) i Swiss Arbitration Association (ASA).

Doświadczenie naszych ekspertów obejmuje spory arbitrażowe dotyczące kontraktów budowlanych, fuzji i przejęć, nieruchomości, umów handlowych, spółek oraz projektów inwestycyjnych, a także doradztwo i zastępstwo w arbitrażu inwestycyjnym.

Nasze doświadczenie obejmuje również postępowania przed sądami państwowymi w sprawach o uznanie lub stwierdzanie wykonalności krajowych i zagranicznych wyroków  arbitrażowych oraz w sprawach o uchylenie wyroków arbitrażowych.

Kancelaria Łaszczuk i Wspólnicy wspiera przedsiębiorców we wszystkich aspektach i na każdym etapie również w arbitrażu międzynarodowym, w tym także w postępowaniach toczących za granicą. Partnerzy i prawnicy kancelarii wielokrotnie występowali jako doradcy i pełnomocnicy w postępowaniach arbitrażowych prowadzonych według regulaminów wiodących międzynarodowych instytucji arbitrażowych, w tym International Chamber of Commerce (ICC), UNCITRAL, Vienna International Arbitral Centre (VIAC).

Partnerzy kierujący praktyką są również wykładowcami i autorami wielu publikacji poświęconych arbitrażowi.

Portal arbitrażowy arbitraz.laszczuk.pl
Dzielimy się swoją wiedzą z innymi poprzez portal arbitraz.laszczuk.pl. To obszerne kompendium wiedzy o arbitrażu, udostępnione pod jednym adresem internetowym, zawiera zbiór polskich, zagranicznych i międzynarodowych aktów prawnych, orzecznictwo sądów polskich i Unii Europejskiej, polską bibliografię publikacji o arbitrażu, a także publikacje własne. Użytkownicy znajdą tu również informacje o konferencjach, zmianach prawa oraz innych ważnych wydarzeniach.

.

Kontakt
Brak zdjęcia Maciej Łaszczuk

Partner
tel. +48 22 351 00 67
e-mail: maciej.laszczuk@laszczuk.pl
Brak zdjęcia Justyna Szpara, FCIArb

Partner
tel. +48 22 351 00 67
e-mail: justyna.szpara@laszczuk.pl
Publikacje