O kancelarii

Justyna Szpara we władzach międzynarodowej organizacji prawniczej

15.09.2014

Adwokat Justyna Szpara, partner zarządzający kancelarii Łaszczuk i Wspólnicy, została powołana do Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Młodych Adwokatów (International Association of Young Lawyers – AIJA) w czasie Dorocznego Kongresu AIJA 2014, który odbył się w dniach 26-30 sierpnia 2014 w Pradze.

Nowym Wiceprezesem AIJA została wybrana Orsolya Görgényi, partner w węgierskiej kancelarii prawniczej Szecskay Attorneys at Law. Po raz pierwszy w historii organizacji funkcję wiceprezesa objął prawnik z regionu Europy Środkowej i Wschodniej. Funkcję Prezesa objął Dirk Nuyts, belgijski prawnik, partner w kancelarii Fragomen Global LLP w Zurychu. W AIJA działa aktywnie od wielu lat, był Narodowym Przedstawicielem Belgii w tej organizacji, a później jej Sekretarzem Generalnym. Członkiem Zarządu została również adwokat Justyna Szpara.

Justyna Szpara jest członkiem AIJA od 2006 r., w latach 2007-2010 była Narodowym Przedstawicielem Polski, w latach 2008-2011 pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Komisji ds. Nieruchomości a od 2012 r. do chwili obecnej współprzewodniczyła Law Course Committee tej organizacji.