Konferencje i seminaria

Doroczny Kongres AIJA oraz Seminarium arbitrażowe Pradze

20.08.2014

W dniach 26-30 sierpnia 2014 r. w Pradze odbywa się Doroczny Kongres Stowarzyszenia Młodych Adwokatów (International Association of Young Lawyers – AIJA). To wyjątkowe spotkanie, w czasie którego ponad 600 młodych prawników z całego świata uczestniczy w specjalistycznych szkoleniach obejmujących różnorodne zagadnienia prawne, prowadzonych przez najlepszych specjalistów i praktyków. Niezmiernie ważna jest również możliwość nawiązania kontaktów z prawnikami z całego świata i budowania profesjonalnej sieci kontaktów.

W dniu 26 sierpnia 2014 r., w przeddzień Kongresu, odbędzie się seminarium dotyczące przyszłości arbitrażu i alternatywnych metod rozwiązywania sporów w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Seminarium poświęcone będzie aktualnym trendom w arbitrażu międzynarodowym oraz w alternatywnych metodach rozwiązywania sporów (ADR) ze specjalnym uwzględnieniem Europy Środkowej i Wschodniej.

Justyna Szpara, partner zarządzający kancelarii, będzie przewodniczyć panelowi dotyczącemu perspektywy instytucji arbitrażowych na arbitraż międzynarodowy w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Poprowadzi również sesję poświęconą karierze w arbitrażu międzynarodowym, szczególnie dla prawników z Europy Środkowej i Wschodniej a także będzie mówcą podczas odbywających się w czasie Kongresu warsztatów ABA SIL Session poświęconych inwestycjom zagranicznym.