Anna Lasocka

Radca prawny Counsel +48 22 351 00 67
Anna Lasocka

Specjalizuje się w prawie własności przemysłowej, prawie autorskim i prawie nieuczciwej konkurencji, posiada też bogate doświadczenie w zakresie prawa farmaceutycznego, prawa handlowego, prawa cywilnego i prawa pracy. Reprezentuje klientów w postępowaniach sądowych i arbitrażowych.

Jej doświadczenie obejmuje między innymi kwestie ochrony znaków towarowych, nazw i oznaczeń produktów. Doradza przedsiębiorcom, również międzynarodowym, w zakresie nieuczciwej konkurencji, w tym w sprawach związanych z naśladownictwem produktów, działaniami reklamowymi i promocyjnymi, a także sprzedażą produktów przez Internet. Jej doradztwo obejmuje też przygotowywanie i negocjowanie kontraktów dotyczących przenoszenia praw autorskich i udzielania licencji oraz reprezentowanie klientów w sprawach związanych z ochroną dóbr osobistych. Reprezentuje klientów w negocjacjach dotyczących kwestii nazw domen internetowych i w sporach o piractwo domenowe.

Doradza polskim i zagranicznym firmom farmaceutycznym w zakresie prawa reklamy produktów leczniczych, a także reprezentuje je w postępowaniach przed GIF oraz w sporach sądowych.

Anna Lasocka prowadziła szkolenia z zakresu prawa własności przemysłowej dla aplikantów radcowskich warszawskiej Okręgowej Izby Radców Prawnych. Była także kilkakrotnie wykładowcą na seminariach z zakresu polskiego prawa pracy organizowanych przez Institute for International Research w Wiedniu oraz na seminariach z zakresu polskiego prawa spółek, organizowanych w Niemczech przez tamtejsze Izby Przemysłowo-Handlowe. Prowadziła również wykłady w ramach Studium Farmakoekonomiki, Marketingu i Prawa Farmaceutycznego Politechniki Warszawskiej.

Wykształcenie i doświadczenie

Współpracę z kancelarią Łaszczuk i Wspólnicy rozpoczęła w 2009 roku, obejmując kierownictwo Praktyki Własności Intelektualnej i Nowych Technologii.

W latach 1993-2008 współpracowała z kancelarią Lovells H. Seisler sp.k. (obecnie Hogan Lovells) w Warszawie (początkowo z jej poprzednikiem – niemiecką kancelarią Boesebeck, Barz & Partner, potem Boesebeck Droste).

Anna Lasocka ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w 1992 roku. Studiowała również na wydziałach prawa niemieckich uniwersytetów w Trewirze i w Bonn, gdzie uzyskała tytuł magistra prawa porównawczego (Magister Juris Comparativi). W 1997 roku została wpisana na listę radców prawnych.

Praktyki
Rankingi i rekomendacje
rekomendowana w rankingu Best Lawyers® in Poland 2018 wśród czołowych specjalistów w dziedzinie własności intelektualnej.
rekomendowana przez Legal 500 EMEA 2018 w dziedzinie własności intelektualnej jako ‘posiadająca ogromną wiedzę i pomocna’.
jest rekomendowana przez Who's Who Legal Data 2018 w dziedzinie Information Technology oraz w dziedzinie Data Privacy and Protection
rekomendowana przez Legal 500 EMEA 2017 w dziedzinie własności intelektualnej jako 'problem solver'.
rekomendowana w dziedzinie Information Technology w rankingu Who's Who Legal: Telecommunications Media & Technology 2017.