Konferencje i seminaria

V Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

15.10.2015

W dniach 12-14 października 2015 r. w Katowicach odbył się V Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw, będący największym spotkaniem firm sektora MŚP w Europie.

W drugim dniu Kongresu, 13 października, odbył się panel zatytułowany „Spory gospodarcze – sposób na sukces”.

Moderatorem panelu był Maciej Łaszczuk, założyciel kancelarii Łaszczuk i Wspólnicy. W panelu udział wzięli: adwokat Justyna Szpara, partner zarządzający kancelarii Łaszczuk i Wspólnicy; adwokat Małgorzata Modzelewska de Raad, wspólnik kancelarii Modzelewska& Paśnik; dr Barbara Piontek, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej; adwokat Paweł Gieras, Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie oraz adwokat Roman Kusz, Przewodniczący Komisji Wizerunku Zewnętrznego i Ochrony Prawnej przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, Wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach.

Dyskusja dotyczyła następujących zagadnień:

– Jak zminimalizować powstanie sporu między przedsiębiorcami lub z udziałem przedsiębiorcy; o co zadbać, a czego unikać?
– Jak przygotować się do potencjalnego sporu?
– Od czego zależy wynik sporu gospodarczego w postępowaniu sądowym lub arbitrażowym; co robić aby nie przegrać; jak uzyskać optymalne rozstrzygnięcie?

Organizatorem Kongresu była Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, współorganizatorami były Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), Ministerstwo Gospodarki, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. oraz Uniwersytet Śląski.

W Kongresie uczestniczyły osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne z kilkudziesięciu państw.

V Europejski Kongres MŚP     V Europejski Kongres MŚP

V Europejski Kongres MŚP Maciej Łaszczuk     V Europejski Kongres MŚP Justyna Szpara

V Europejski Kongres MŚP     V Europejski Kongres MŚP

V Europejski Kongres MŚP     V Europejski Kongres MŚP

V Europejski Kongres MŚP