O nas

Kancelaria Łaszczuk i Wspólnicy świadczy usługi prawne na rzecz przedsiębiorstw polskich i zagranicznych od 1989 roku. Nasz zespół składa się z utalentowanych prawników, którzy łączą wiedzę i doświadczenie z kreatywnością i zrozumieniem potrzeb biznesowych.

Uważnie słuchamy klientów. Naszą naczelną zasadą jest poznanie ich potrzeb i odpowiadanie na nie oraz dążenie do zrozumienia problemów, jak i specyfiki ich działalności. Od ponad 25 lat budujemy oparte na zaufaniu długotrwałe relacje z klientami, dzięki czemu więcej niż jedna czwarta naszych klientów pracuje z nami od ponad 10 lat.

Dążymy do zapewnienia naszym klientom stabilnej działalności i bezpieczeństwa prawnego zwłaszcza poprzez zapobieganie powstawaniu problemów, a nie tylko reagowanie na już istniejące. W przypadku zaistnienia problemu działamy szybko, opracowując optymalne, skuteczne i praktyczne rozwiązania prawne. Naszym atutem jest tworzenie interdyscyplinarnych zespołów do rozwiązywania poszczególnych zadań, dzięki czemu możemy najbardziej efektywnie wykorzystywać wiedzę i doświadczenie prawników z różnych dziedzin prawa.

Kancelaria jest członkiem międzynarodowych organizacji:

Adlaw International światowej sieci firm prawniczych specjalizujących się w prawie reklamy i marketingu
Ecomlex – stowarzyszenia wiodących firm prawniczych specjalizujących się w nowych technologiach i e-commerce, ochronie danych i prywatności, świadczącego doradztwo dla biznesu w całej Europie.

Wartości

W naszej pracy, w relacjach z klientami i relacjach wewnątrz zespołu, kierujemy się na co dzień następującymi wartościami:

Efektywność

dostarczanie optymalnych rozwiązań, najlepsza relacja rezultatu do nakładu pracy, łączenie wysokich kompetencji z elastycznością i szybkością działania

Jakość

dostarczanie rozwiązań przemyślanych, przydatnych, rzetelnych, zrozumiałych, skutecznych

Relacje

budowanie relacji opartych na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa

Rozwój

doskonalenie organizacji, uzyskiwanie nowych kompetencji, rozwój osobisty, poszukiwanie nowych obszarów działania, z uwzględnieniem ciągłości i stabilności działania

Wyróżnianie się

wybieranie własnej drogi, niezależność

Rankingi i rekomendacje

Corocznie zajmujemy czołowe miejsca w dziedzinie procesów sądowych i arbitrażu w rankingach kancelarii prawniczych dziennika Rzeczpospolita

Kancelaria oraz nasi prawnicy są od wielu lat rekomendowani również przez najważniejsze międzynarodowe rankingi Legal 500, Chambers Global, Chambers Europe, Best Lawyers® in Poland, Expert Guides: Commercial Arbitration oraz Who's Who Legal.

Najnowsze

Kancelaria Łaszczuk i Wspólnicy rekomendowana wśród wiodących kancelarii w Polsce w dziedzinie rozwiązywania sporów w rankingu Chambers Europe 2018. Kancelaria jest rekomendowana w Band 3.

Maciej Łaszczuk jest rekomendowany przez Chambers Europe 2018 wśród wiodących prawników (Band 2) oraz wśród Most in Demand Arbitrators (Band 1).

Justyna Szpara, FCIArb jest rekomendowana przez Chambers Europe 2018 wśród wiodących prawników (Band 3) oraz wśród Most in Demand Arbitrators (Band 3).